Gable Road Headboard - King / 802 Bay
Call for Price
CC9-3186-8 - Riposo Swivel Chair - Oak Base
Call for Price
Stressless® Mary , 4 seater with 2 Power PDDP
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
145586857981901
Category: Sofas
Tags: Calido - Light Beige, Cream, Customizable, Reclining, Sofas, Stressless
Description
With its gentle curves and generous look, the Stressless Mary sofa is designed and built for a lifetime of comfort. Its cushioning is extra supple and comfortable, offering a soft landing after a hard day. All seat modules can be delivered with motorized adjustment of back and leg support. Stressless Mary matches exquisitely with our Stressless Mayfair recliner, which has been one of our best-selling designs through the decades. Choose between a classic upholstered armrest or an armrest with wooden details for an elegant touch.
Product Details
| Motor | 2 Power, 4-seater |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Color | Calido – Light Beige |
Additional information
| Dimensions | 38.98 × 135.43 × 40.16 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Cream |
| Detail Color | Calido – Light Beige |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Stressless® Mary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Stressless® Mary , 2 seater with 2 Power
Stressless® Mary , 3 seater
Stressless® Mary , chair Power
Stressless® Mary Wood , 2 seater with 2 Power
Stressless® Mary Wood , 4 seater with 2 Power PDDP
Stressless® Mary Wood , chair Power
Stressless® Mary Wood 3 seater
Stressless® Mary Wood C12, PCDP
Related products
Design Options – F9 Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Stressless® Buckingham (L) 3 seater High back
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.