Woodlands Small Roll Arm Motion Loveseat
Call for Price
Woodlands Small Roll Arm Wall Recliner
Call for Price
Woodlands Small Roll Arm Motion Sofa
"*" indicates required fields
Description
Our Woodlands upholstery creates handsome centerpieces that anchor a room, with tall, upright profiles offset by smaller-scale arms. This Small Roll Arm Motion Sofa seats three comfortably and features a traditional arm style. On the inside of the arm, you’ll find switches that control state-of-the-art wall-hugging power motion and an articulating headrest, as well as a USB charging port for your devices. Eight-way hand-knotted springs provide even support and comfort. Available for Express Ship in three Selvano leathers with your choice of any Maple finish.
Additional information
| Dimensions | 42.5 × 85 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Recline, Recline, Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.