Today’s Hours Getting Hours

Centiar Pub Height Bar Stool
$228.00 Original price was: $228.00.$118.99Current price is: $118.99.

Lemly Sofa
$1,152.00 Original price was: $1,152.00.$638.00Current price is: $638.00.
Yarlow 65″ TV Stand
"*" indicates required fields
SKU:
W215-10
Category: Outlet Entertainment
Description
Grace your entertainment space (or home office or dining room, for that matter) with this masterfully styled and wonderfully versatile TV stand. Pairing a dark wood grain look with a sleek goldtone metal base, it’s beautifully in tune with contemporary and mid-century modern spaces.
Additional information
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 67.88 × 5 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Transitional contemporary design. A classic dark decorative wood grain laminate over engineered substrate. Metal frames feature a durable powder coat finish. W215-66 features three doors and three open cubbies. Clean hardware less design features finger grabs located along the top edge of each door. W215-48 features two door cabinets and an open center cabinet. W215-10 has an open bookcase design ideal for multi use storage solutions. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Thadamere TV Stand
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 70.38 × 6 in |
| Color | Brown, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Casual contemporary design. Made with engineered wood substrate, replicated wood grain laminate and solid wood legs. Laminate features a replicated light brown wood grain with matching stained legs. Double door cabinet with an adjustable shelf and an open cabinet with fixed shelf and holes for cord management. Solid wood turned legs. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 4 Shelf Corner TV Stand
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.24 × 53.39 × 4.64 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |
Entertainment Accessories Fireplace Insert
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.38 × 46.38 × 20.13 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | W100-02, 12, 22, 101, 121 fireplace inserts have remote control and battery (CR2025) included and a timer function will automatically turn the unit off within a programmable range from 10 minutes up to 9 hours. W100-02 has 5 levels of flame brightness. Features a removable front frame assembly for placing optional faux glass crystals or natural stone for the flame bed. Ceramic heating element with 6 pre-set thermostat settings. High quality 20W blower fan. Provides up to 4608 BTU/1400W and warms up to 400 sq ft. W100-22 has 4 levels of flame brightness. Features a removable front frame assembly for placing faux glass crystals or natural stone for the flame bed. Lighted embers can be adjusted from orange, blue, purple or auto-cycle for all 3 colors. Infrared heating element with 6 pre-set thermostat settings. Provides up to 5386 BTU/ 1500W and warms up to 1, 000 sq ft. W100-101, 121 fireplace inserts have glowing embers w/5 levels of flame brightness and an infrared heater w/5386 BTU/1500W that warms up to 1, 000 sq/ft of space. There are 7 pre-set thermostat settings and a programmable timer. W100-12 has 5 levels of flame brightness. Realistic looking log set and dynamic glowing embers. Ambient down light with on/off function. Infrared heating element with 6 pre-set thermostat settings. Provides up to 5386 BTU/1500W and warms up to 1, 000 sq ft. Audio speakers built in with Bluetooth connectivity. Touch button controls. |
| Brand | Ashley Furniture |
Todoe 65″ TV Stand
| Weight | 145 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 69 × 9.13 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | W901-68 is made with Pine veneers and solids in an industrial gray coloration. Contemporary design with squared off edges. Metal brackets with zinc toned finish on top corners, has nail head detailing. Cord management openings and vent holes throughout. Large center opening that is compatible with our W100-22 large fireplace units or the shelving insert. W901-60 offers an extra wide option. Made with pine solids and veneers with engineered wood substrates. Four doors with inset glass and metal accent brackets in a zinc toned finish. Two full size cabinets with two adjustable media shelves in each and cord management holes. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bellaby 63″ TV Stand
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 66 × 28.5 in |
| Color | White, Whitewash |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wispy white finish over replicated Oak grain with authentic touch. Handles in a brushed nickel colored finish with black hang up. The W331-68 is compatible with the W100-02, 101 LED fireplace insert. Entertainment piers feature open glass shelving for display with display light and doors for storage. Doors on the entertainment piers and TV stand have adjustable shelves. TV stand features crossbuck details on the doors. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roanley Sofa/Console Table
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 71 × 21 in |
| Color | Distressed White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of solid and engineered woods in distressed white finish. Black finished metal hardware. 4 doors and 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Arlenbry 48” Corner TV Stand
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.68 × 53.9 × 6.02 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Modern Farmhouse design. TV stands are made with a paper laminate featuring a replicated weathered oak and engineered wood substrate. W275-48 features a sliding “barn door” and cross-buck details with two adjustable center shelves. Cord management throughout. W275-68 features two inset glass doors and is compatible with our W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. W275-67 is compatible with our W100-01, W100-02 and -101 fireplace insert. Designed to be flat pack RTA for express ship opportunity. |
| Brand | Ashley Furniture |









