CA3-401 - Cadence Credenza - Mocha
Call for Price
Hooten 3288 Chair 1/2
Call for Price
Union Accent Table
"*" indicates required fields
Description
A balance between rustic and modern, then Union accent table features a natural reclaimed wood surface atop a streamlined satin black solid iron base. Perfect to pull up to your favorite seat and rest a beverage. True to the nature of salvaged wood, this piece will show rustic signs of past usage. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in small cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
Additional information
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 17 × 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Modern Rustic |
| Collection | Union |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Maidstone Two-Drawer Side Table
| Dimensions | 26 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Santa Fe Side Table
| Dimensions | 23 × 29 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.