Dover Leather Rectangle Ottoman
Call for Price
Browser STOOLS 41542-26WE/1B25CPF4
Call for Price
499-612U – Bridgeton Fully Upholstered Bunching Cocktail Table
"*" indicates required fields
SKU:
499-612U
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Gray
Description
Product Details
| Material | Upholstery |
|---|---|
| Notes | NOTE: Please see 49G-612T for optional glass topOpen shelf at baseDue to the design of this piece, nail head trim is standard. Only 3/8″ round nail head selections recommended. Please contact |
| Volume | 13 cft |
| Weight | 38 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 60 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.75 yrd |
Additional information
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 21 × 20 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Bridgeton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
499-146 – Bridgeton Upholstered Bed – King 6/6
499-302 – Bridgeton Rectangular Dining Table
499-407 – Bridgeton Sideboard
499-422 – Bridgeton Curio
499-601 – Bridgeton Cocktail Table
Related products
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.