Griffith Park Canyon Two Drawer Nightstand
Call for Price
Ellery Ottoman
Call for Price
CT6010-CN – Tropea Coffee Table
"*" indicates required fields
SKU:
CT6010-CN
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables
Description
The Tropea Coffee Table features a fretwork, pierced design crafted of rattan with a solid oak veneered oak all finished in a soft white finish. Both casual and modern this cocktail table works well in many settings and the smaller diameter of 36″ makes it especially versatile.
Product Details
| Material | Rattan, Oak Veneers |
|---|---|
| Notes | Rattan frame with Oak veneer |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 78 lb |
Additional information
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Maidstone 28-inch Round Cocktail Table
| Dimensions | 28 × 28 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.