
Madison Sleep Roll Arm Right Hand Facing Double Sofabed
Call for Price
Myers Dining Chair with Leather Upholstered Seat
Call for Price
Martine Cocktail Table – Wood
"*" indicates required fields
SKU:
8230-90N
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Stickley Furniture
Description
In Martine’s all-cherry, mid-century-inspired occasional group, mitered beading creates a frame around slightly inset drawer faces, and a radiused shape continues down the flared saber legs. The Cocktail Table features two side-hung, center-guided drawers with small pendant pulls. An H-stretcher connects the legs just below the drawers. An option is also available with the drawer fronts painted in Heavy Cream.
Additional information
| Dimensions | 27 × 51 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Martine |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Martine Pillowback Sofa
| Dimensions | 39 × 88 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Cottage |
Martine Skirted Chair
| Dimensions | 39 × 35 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.