King Of The Hill Framed Print
Call for Price
Melody White Rectangular Coffee Table with Casters
"*" indicates required fields
SKU:
W1072-0311
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Flexsteel, Storage, White
Description
Create a cozy ambiance full of casual charm in your home with the Melody round end table. Bringing a timeless warmth with cottage-inspired design elements and a beautifully soft, weathered look, this table features an open design and adjustable shelf for storage and display versatility. Enchanting details include a distressed white base with an inlaid gray parquet top. Pair it with other Melody furnishings for a perfectly coordinated look. Exceptionally built with solid wood construction, the Melody round end table is well-crafted to offer years of lasting enjoyment.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Melody |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 21.569 |
| Carton Weight | 95.000 lb |
| Product Weight | 95 lb |
Additional information
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 48 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Collection | Melody |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Melody White Accent Table
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 21 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Collection | Melody |
| Features | Storage |
Melody White Round End Table
| Weight | 53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Farmhouse and Coastal |
| Collection | Melody |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.