Waterfall Brown Round End Table
Call for Price
Waterfall Black Round End Table
Call for Price
Waterfall Brown Round Coffee Table
"*" indicates required fields
Description
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall round coffee table. This striking table features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, including a substantial sculptural crisscross base that supports the roomy surface. Group and nest this table with the coordinating Waterfall round end table for added visual interest and function. The Waterfall round coffee table is well-crafted from solid rubberwood and oak veneers and features a rich walnut brown finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 5.721 |
| Carton Weight | 69.000 lb |
| Product Weight | 69 lb |
Additional information
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.