Dover Leather Rectangle Ottoman
Call for Price
Browser STOOLS 41542-26WE/1B25KXF4
Call for Price
499-729U – Bridgeton Fully Upholstered Console Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Upholstery |
|---|---|
| Notes | NOTE: Please see 49G-729T for optional glass topDue to the design of this piece, nail head trim is standard. Only 3/8″ round nail head selections recommended. Please contact Customer Service |
| Volume | 26 cft |
| Weight | 85 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 65 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.75 yrd |
Additional information
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bridgeton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
499-146 – Bridgeton Upholstered Bed – King 6/6
499-302 – Bridgeton Rectangular Dining Table
499-407 – Bridgeton Sideboard
499-422 – Bridgeton Curio
499-601 – Bridgeton Cocktail Table
499-612U – Bridgeton Fully Upholstered Bunching Cocktail Table
499-621 – Bridgeton End Table
499-629U – Bridgeton Fully Upholstered Lamp Table
Related products
Cypress Teak Root Console Table
| Dimensions | 20 × 70 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.