Modern Robards Rectangular Dining Table
Call for Price
Southpark Leather Sofa
Call for Price
CAA-613 – Cadence Martini Table – Oxblood
"*" indicates required fields
Description
This fun little drinks table is crafted from reinforced concrete and finished with a glazed Oxblood red finish to create the ceramic feeling. The perfect touch of drama for a room.
Product Details
| Material | Glass Reinforced Concrete |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | GRC finished in an oxblood glaze |
| Volume | 4 cft |
| Weight | 34 lb |
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 24 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Red |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cadence |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.