D44-83 – Tangier Teak Occasional Table
"*" indicates required fields
Description
This octagonal spot table designed by Richard Frinier for Century is crafted from solid teak and was inspired by Moroccan architecture. Inset with a cast stone top, it is the perfect accent table for your outdoor areas.
Product Details
| Material | Teak Solids, Glass Reinforced Concrete |
|---|---|
| Volume | 5 cft |
| Weight | 28 lb |
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 22 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Moroccan |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.