Montclair Cocoa Console
Call for Price
Hawkins Huntboard with Table Leaf Storage
Call for Price
D46-83 – Sail Round Side Table
"*" indicates required fields
Description
Influenced by designer Allison Paladino’s love of sailing and the crisp, clean white sails set against blue sky, Sail bridges the gap between modern and traditional with a hint of classical lines but a clean, sophisticated approach. The designs are materialized in a white powder coated aluminum and feature tempered glass tops. This small accent table is the perfect scale between two chaises by the pool or between two lounge chairs.
Product Details
| Material | Powder Coated Aluminum, Glass |
|---|---|
| Volume | 5 cft |
| Weight | 29 lb |
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sail |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.