Triton Fabric Power Recliner
$2,659.00 Original price was: $2,659.00.$1,728.99Current price is: $1,728.99.
Palette Brown Short Bunching Table
$895.00 Original price was: $895.00.$578.99Current price is: $578.99.
Palette Brown Tall Bunching Table
"*" indicates required fields
Description
Elevate the look of your living space with the Palette tall bunching table, an alluring blend of European design and nature-inspired beauty. A light travertine stone top rests upon a contrasting, curved wood base, evoking the illusion of a floating surface. Part of a table collection with three distinct heights and sizes, the Palette tall bunching table can be paired with other versions to create a layered, visually captivating look that expands surface space without crowding a room.
Product Details
| Collection | Palette |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 5.383 |
| Carton Weight | 45.000 lb |
| Product Weight | 45 lb |
| Carton Volume | 5.970 |
Additional information
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 22 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Palette |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.