Eden Upholstered Platform Bed
Call for Price
PARKS: Outdoor Living - Olympic Sofa
Call for Price
Samuelle End Table
"*" indicates required fields
Description
Built of 100% reclaimed fir, this table features hand-worked turnings and a sunburst top. Showcasing the natural beauty and time-worn character of salvaged wood, slightly different shading, distress marks, and graining will occur. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in small cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Samuelle |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Erabella Side Table
Modern Farmhouse End Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.