Greer Upholstered Platform Bed
Call for Price
Sophie, Simply Me Living Room Sophie Chair
Call for Price
Stratford End Table
"*" indicates required fields
Description
Solidly constructed of salvaged fir lumber and hand turned baluster. Sun faded, distressed patina is finished with a stony gray wash. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in small cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
Additional information
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Stratford |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Chambers Rectangular Drawer End
Erabella Side Table
Modern Farmhouse End Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.