Regalia Table Lamp
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Regalia |
| Features | Fabric |
Remnant Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Remnant |
| Features | Fabric |
Remy Table Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Remy |
| Features | Fabric |
Renna Table Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Green |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Renna |
| Features | Fabric |
Repetition Table Lamp
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Repetition |
| Features | Fabric |
Reydan Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Reydan |
| Features | Fabric |
Reyna Table Lamp
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Reyna |
| Features | Fabric |
Rhapsody Insignia Arm Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 24 × 46 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Fabric |
Rhapsody King Tufted Bed
| Weight | 258 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 107.5 × 85.75 × 71.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Bed Size | King |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Fabric |
Rhapsody Side Chair
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 46 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Fabric |
Rhapsody Tufted Dining Chair
| Weight | 35.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.75 × 26.75 × 45.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Fabric |
Rhapsody Wood Back Side Chair
| Weight | 26.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 23.5 × 46 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rhapsody |
| Features | Fabric |
Rhine Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Rhine |
| Features | Fabric |
Rialta Table Lamp
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Coastal |
| Collection | Rialta |
| Features | Fabric |