Today’s Hours Getting Hours
Yukon Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Yukon Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
Yukon Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Zecliner Model 1 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 1 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Power Lift Rec with Power Headrest/Lumbar/Heat/Mass
| Dimensions | 42 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Heat, Massage, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zg5 Zero Gravity Recliner
| Dimensions | 41 × 33 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Massage, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Recline, Upholstered, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Zofa Dove Fabric Power Sleep Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Dimensions | 43 × 87 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Kimonte Dining Chair
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.63 × 38.63 × 18.13 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with select veneers and hardwood solids in a dark brown finish. Choice of ivory (-01) or brown faux leather (-02) seat cover. Beige fabric (-05), gray fabric (-06). Smaller apartment scaled tables in regular and counter heights. |
| Brand | Ashley Furniture |






