Today’s Hours Getting Hours
Minnie Power Recliner
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Navy |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Minnie Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Navy |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Minnie Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Transitional |
Minnie Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Traditional |
Minnie Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Reclining Furniture, Rocker |
| Style | Transitional |
Minnie Swivel Gliding Recliner
| Weight | 134 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 34 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Swivel, Upholstered |
| Style | Transitional |
Moxy Chair
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Moxy Chair
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 37 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Casual, Transitional |
Moxy Chair
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Moxy Chair
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Moxy Chair
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Moxy Chair w/ Sock Arm
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Moxy Loveseat
| Weight | 111 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 58 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Moxy Loveseat
| Weight | 111 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 61 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |












