Today’s Hours Getting Hours
Woodlawn Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Traditional |
Woodlawn Rocking Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Rocker, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Yukon Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Reclining Furniture, Wall Saver |
| Style | Casual, Transitional |
Yukon Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Yukon Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Reclining Furniture |
| Style | Casual, Transitional |
Yukon Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Zecliner Model 1 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 1 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Lift Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Power Lift Rec with Power Headrest/Lumbar/Heat/Mass
| Dimensions | 42 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Heat, Massage, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Zecliner Model 2 Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, LED Light, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Remote, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Zofa Dove Fabric Power Sleep Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Dimensions | 43 × 87 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |







