Today’s Hours Getting Hours
Nora Chair
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Nora Loveseat
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 55 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Nora Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 29 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Nora Sofa
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 77 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Nora Swivel Chair
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Oscar Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |
Parkway Glider
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan, White |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Casual |
Patterson Chair
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Patterson Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Patterson Loveseat
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 71 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Patterson Ottoman
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Patterson Ottoman
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 37 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Traditional |
Patterson Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Patterson Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads, Upholstered |
| Style | Contemporary |














