Catalina Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Leather Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Detail Color | null |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Catalina Leather Power Rocking Recliner
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Reclining, Rocking |
Catalina Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Rocking |
Catalina Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Rocking |
Catalina Leather Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Loveseat
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Loveseat
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Loveseat with Console
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Loveseat with Console
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Sectional
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |
Catalina Leather Reclining Sofa
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Leather |




