Chatelet Writing Desk
| Weight | 89.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 48 × 30.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Leather |
Cherry Knee-Hole Desk-Bow Front
| Weight | 166.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 48 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | 299-10 |
| Features | Leather |
Dana Leather Chair
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 38 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Leather |
Dana Leather High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Leather |
Dana Leather Loveseat
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 58 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Leather |
Dana Leather Ottoman
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 28 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Leather |
Dana Leather Sofa
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 82 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Dana |
| Features | Leather |
Davis Leather Power Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Davis Leather Power Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Davis Leather Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Leather Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Davis Leather Power Rocking Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather, Power, Power Reclining, Rocking |








