Davis Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Rocking |
Davis Leather Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Rocking |
Davis Leather Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather |
Davis Leather Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Davis |
| Features | Leather |
Dempsey Leather Chair
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 36 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Dempsey |
| Features | Leather |
Dempsey Leather Loveseat
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 56 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Dempsey |
| Features | Leather |
Dempsey Leather Ottoman
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 28 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Dempsey |
| Features | Leather |
Dempsey Leather Sofa
| Weight | 111 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 80 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Dempsey |
| Features | Leather |
Devon Leather Power Recliner
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Devon |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Devon Leather Power Recliner
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Devon |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Devon Leather Power Recliner
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Devon |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Devon Leather Power Recliner
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Devon |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |

