Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |
Bowtie Bench
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 73 × 18 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Bowtie |
| Features | Fabric |
Bramwell Dining Chair
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 21 × 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bramwell |
| Features | Fabric |
Brisby Small Bench
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 24 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Brisby |
| Features | Fabric |
Chatelet Splatback Arm Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 24.5 × 41.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |
Chatelet Splatback Arm Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 24.5 × 41.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |
Chatelet Splatback Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21.75 × 41.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |
Chatelet Splatback Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21.75 × 41.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Fabric |
Crossing Small Bench, Navy
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Transitional |
| Collection | Crossing |
| Features | Fabric |
Crossing Small Bench, White
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Glam |
| Collection | Crossing |
| Features | Fabric |