Leather Sling Chair
| Brand | Theodore Alexander |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Nailheads, Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Lark Club Chair
| Brand | Sam Moore |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Bryant Leather Chair
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 37 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bryant |
| Features | Leather |
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |


