Today’s Hours Getting Hours
Magnificent Motion Reclining Slope Arm Sectional
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 105 × 105 × 41.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Reclining |
| Style | Transitional |
Magnificent Motion Roll Arm Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 37 × 44.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Reclining |
| Style | Transitional |
Magnus Power Recliner
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Magnus Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Magnus Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Rocker, USB |
| Style | Transitional |
Magnus Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Magnus Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
| Style | Transitional |
Magnus Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
Magnus Swivel Gliding Recliner
| Weight | 134 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Reclining Furniture, Rocker, Swivel, Upholstered |
| Style | Transitional |
Main Street Chair
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Main Street Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Main Street Ottoman
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Main Street Sleeper
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Sleeper, Wood |
| Style | Transitional |
Main Street Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Contemporary |













