Chatelet Dresser
| Weight | 241.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Storage |
Chatelet Dresser
| Weight | 241.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Storage |
Chatelet Floor Mirror withJewelry Armoire Storage
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 47 × 84 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
| Features | Storage |
Checkerboard 4 Door Cabinet
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 67 × 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Checkerboard |
| Features | Storage |
Child’s Table w/ Lift Up Top for Storage
| Dimensions | 32 × 25 × 22 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Collection | Select |
| Features | Storage |
Claude Desk
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Claude |
| Features | Storage |
Coast Console Table
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 52 × 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Coast |
| Features | Storage |
Coronado Server
| Dimensions | 18 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Storage |
Corsica Bookcase
| Weight | 157.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 45.75 × 84.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Corsica Executive Desk
| Weight | 357.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 73.25 × 31 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica |
| Features | Storage |
Corsica Junior Executive Desk
| Weight | 279.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 60 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Corsica Lateral File
| Weight | 117.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Cosmopolitan Collection – Server in Honey
| Dimensions | 18 × 54 × 35 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Collection | Cosmopolitan |
| Features | Storage |
Cosmopolitan Server
| Dimensions | 18.5 × 54 × 35 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Storage |