Abound Swivel Chair, Ginger
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Ginger |
| Style | Contemporary |
| Collection | Abound |
| Features | Swivel |
Abound Swivel Chair, Herb
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Herb |
| Style | Contemporary |
| Collection | Abound |
| Features | Swivel |
Capra Swivel Chair
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 43 × 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Art Deco Glam (Contemporary) |
| Collection | Capra |
| Features | Swivel |
Desoto Swivel Chair, Cream
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | CREAM |
| Style | Contemporary |
| Collection | Desoto |
| Features | Swivel |
Desoto Swivel Chair, Hazlenut
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Hazlenut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Desoto |
| Features | Swivel |