Dining Essentials – 24″ San Remo Heather Gray Stool
"*" indicates required fields
Description
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Dining Essentials |
|---|---|
| Suite | Dining Essentials |
| Categories | Bar and Game Room |
| Width | 17.25 |
| Depth | 20.75 |
| Height | 39.0 |
| Seat Height | 24.0 |
| Motion Types | Swivel |
| Additional Information | This model is a member of The Dining Essentials Collection and The Hampton Collection.It is available to ship in 30 days or less! Contact a local dealer to learn more |
Additional information
| Dimensions | 20.75 × 17.25 × 39 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Collection | Dining Essentials |
| Features | Swivel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
24″ Ladderback Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.