6/6 Platform Headboard
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 6/6 Platform Headboard | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 6/6 Platform Headboard | Sleek low profile headboard |
| 6/6 Platform Headboard | Two plush upholstered panels for extra comfort |
| 6/6 Platform Headboard | Queen panel bed: 83774-83775 |
| 6/6 Platform Headboard | Fully assembled: 79.5″W x 87″D x 48″H |
| 6/6 Platform Headboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 6/6 Platform Headboard | Cleaning Code: S |
| Dimensions | 79.50″W X 07.00″D X 48.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Sleek low profile headboard | Yes |
| Two plush upholstered panels for extra comfort | Yes |
| Queen panel bed: 83774-83775 | Yes |
| Fully assembled: 79.5″W x 87″D x 48″H | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: S | Yes |
Additional information
| Weight | 67.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 79.5 × 48 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.