Today’s Hours Getting Hours
Bedroom Archivist 6/0 - 6/6 Low Footboard
Call for Price
Bedroom Chatelet Queen Upholstered Panel Headboard
Call for Price
Chatelet Queen Upholstered Panel Bed
"*" indicates required fields
Description
Create an intimate retreat of unsurpassed romance with the Chatelet Queen Upholstered Bed, with a softly carved and shaped headboard and inset tufted upholstery. The parchment-colored Antique Linen finish and cabriole legs add to the allure. Includes headboard, footboard and rails. Headboard can be used alone.
Additional information
| Weight | 253 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92.5 × 70 × 73.75 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Chatelet |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Chatelet Buffet
Chatelet California King Wood Panel Bed
Chatelet Chest
Chatelet Dresser
Chatelet Floor Mirror withJewelry Armoire Storage
Chatelet Fretback Arm Chair
Chatelet Fretwork Nightstand
Chatelet Nightstand
Related products
Maidstone Upholstered Bed King
| Dimensions | 93 × 82.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Parkton Upholstered Bed
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, Full, King, Queen, Twin |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Walker Panel Queen Bed
| Dimensions | 90 × 73 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Cinema by Rachael Ray Metal Canopy Bed Queen
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, Silver |
| Features | Metal, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.