Gable Road Wooden Side Chair - 807 Harvest
Call for Price
D12MB-14-1 - Andalusia Metal Back Lounge Chair
Call for Price
Dwell River Rock Utility Cabinet
"*" indicates required fields
Description
Crafted in a light and airy River Rock finish, the Utility Cabinet brings refined storage to any room. Its sleek metal base elevates adjustable wood shelves, accented with inset glass, offering a blend of modern design and practical display. This piece adds a touch of natural warmth, making it a versatile and stylish addition to your home.
Product Details
| Three Wood adjustable shelves with inset glass | Yes |
|---|---|
| Wood case with metal finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dwell Boulder Bar Cabinet
Dwell Boulder Bunching Cocktail Table
Dwell Boulder Bunching Ottoman
Dwell Boulder Credenza
Dwell Boulder Cross Console
Dwell Boulder Dining Table
Dwell Boulder Display Cabinet
Dwell Boulder End Table
Related products
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.