Dwell River Rock Utility Cabinet
Call for Price
Burlington Leather Power Reclining Loveseat
Call for Price
D12MB-14-1 – Andalusia Metal Back Lounge Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Powder Coated Aluminum |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Driluxe |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Volume | 27 cft |
| Weight | 90 lb |
| Leather | 70 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 4.50 yrd |
Additional information
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 29.5 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Metal |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
3949 – Valence Metal Bench
3989 – Dobie Metal Chair
849-308 – Milan Oak Dining Table With Metal Base
CCU-3186-8-F1 – Riposo Swivel Chair – Metal Base
CR9-1-108-G-973 – 108″ Guan Slab Dining Table – Textured Metal Base
CR9-1-120-G-973 – 120″ Guan Slab Dining Table – Textured Metal
CR9-1-130-G-973 – 130″ Guan Slab Dining Table – Textured Metal Base
CR9-1-86-G-973 – 86″ Guan Slab Dining Table – Textured Metal Base
Related products
Brisbane Outdoor Accent Chair
Collins Outdoor Accent Chair
Ellie Outdoor Accent Chair
Raylan Outdoor Accent Chair
Havana Cane N-dura Resin Wicker Swivel Lounge
Newport N-dura Resin Wicker Outdoor Woven Recliner
Tahoe Natural Weave Marine Grade Vinyl Lounge Chair
Tropic Outdoor Lounge Chair, Mocha
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tropic |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.