534-23 Munsey Ottoman
Call for Price
Madeira STOOLS 44377-26WE/1B57MAF4
Call for Price
89A-225-V1 – Maison ’47 Demilune Nightstand – Blonde Cerused
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | C185 Blonde CerusedSingle soft-close drawer with antique brass hardware and open storage below. Antique brass ferrulesTip restraint included |
| Volume | 14 cft |
| Weight | 69 lb |
Additional information
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 30 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Maison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
899-126 – Maison ’47 Upholstered Wing Bed – King 6/6
899-175 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Queen 5/0
899-176 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – King 6/6
899-177 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Cal King 6/0
899-202 – Maison ’47 Drawer Chest
899-206 – Maison ’47 Double Dresser
899-224 – Maison ’47 Nightstand
899-225 – Maison ’47 Demilune Nightstand
Related products
Saybrook Nightstand 4
| Brand | Mavin |
|---|---|
| Color | Bronze, Brown |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.