Sanctuary One-Drawer Round Lamp Table - Visage
Call for Price
Sanctuary Armoire - Visage
Call for Price
Sanctuary Two-Door Mirrored Nightstand – Visage
Two-door mirrored nightstand with two shelves, finished in Visage (silver greige patina). Reflective bedside storage with a serene look.
"*" indicates required fields
Description
Light-catching and sparkly, this two-door, two-shelf mirrored nightstand will infuse your room with beauty and calm. Finished in Visage, an alluring patina of silver greige with amber glaze.
Product Details
| Carton Height | 39.50 |
|---|---|
| Carton Length | 28.00 |
| Carton Weight | 171.00 |
| Carton Width | 34.00 |
| Depth | 24.00 |
| Distressing | No |
| Height | 36.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Mirror |
| Metal Distressing | No |
| Number of Shelves | 2 |
| Style | Traditional/Formal |
| Tipover Restraint Included | Yes |
| Top Load Capacity | 100 lbs |
| Width | 30.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 151.02 |
Additional information
| Weight | 151.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 30 × 36 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Sanctuary Four Door Mirrored Console- Ebony
| Weight | 253.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 105 × 38 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Four-Door Mirrored Console – Surf-Visage
Sanctuary Four-Drawer Thin Console – Drift
| Weight | 79.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 72 × 34 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Four-Drawer Thin Console – Ebony
| Weight | 79.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 72 × 34 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Blacks |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary One-Drawer Round Lamp Table – Visage
| Weight | 80.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.