
M9431257
Call for Price
Dining Essentials - Madrid Stool in Taupe Gray
Call for Price
Ventura Nightstand
Two-drawer wood nightstand with self-closing guides and a display shelf, available in Chalk Slate or Shell White. Built-in power strip with 2 USB ports and 1 AC outlet plus wire management keeps devices tidy.
"*" indicates required fields
SKU:
2968-0270Z
Category: Nightstands
Tags: Bassett Furniture, Nightstands, Ventura Shell White, White
Description
This Ventura Nightstand is beautifully scaled for almost any size bedroom. Styled with 2 drawers with a body-scaled pull ring, finished with self-closing drawer guides and; a display shelf. Available in two finishes: Chalk Slate and Shell White.
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 26.8 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Ventura Shell White |
| Style | Transitional |
| Collection | Ventura |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Ventura Chest
Ventura Chest
Ventura Colors Bedside Table
Ventura Colors Chest
Ventura Colors Dresser
Ventura Colors Nightstand
Ventura Colors Panel Bed
Ventura Colors Panel Bed
Related products
Surrey Hills Open Nightstand, Stone Top
Cherry Park Night Stand
Griffith Park Sienna Two Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.