Williams Nightstand
Spacious nightstand with classic styling, soft-close drawers, and antique pewter knobs. A hidden rear power strip with USB and AC outlets plus wire management keeps bedside devices powered and tidy.
"*" indicates required fields
The generously sized Williams Nightstand keeps all your nighttime necessities close at hand. Details like the antiqued pewter knob on each soft-close drawer give a nod to classic styling, while a hidden power strip in back with AC and USB outlets brings modern function to this bedroom mainstay. A broad top surface gives you plenty of space for a lamp and accessories. Choose the finish color that best fits your personal vision – cool, gently distressed Lagoon or Adriatic Blue, or solid Porcelain white.
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 33 × 26.7 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Green |
| Detail Color | Lagoon |
| Style | Traditional |
| Collection | Williams |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Williams Accent Chest
Williams Accent Chest
Williams Nightstand
Related products
Griffith Park Sienna Drawer Nightstand
Modern Farmhouse Rylie Nightstand
Modern Soren Bedside Table
Modern Walker Nightstand
Plank Road Blair Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.