30″ Java Bar Stool w/Arms
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Collection | Select |
|---|---|
| Suite | Stools |
| Categories | Stools |
| Type | Stools |
| Width | 23.0 |
| Depth | 21.0 |
| Height | 40.5 |
| Arm Height | 25.25 |
| Seat Height | 30.0 |
| Motion Types | Stationary |
Additional information
| Dimensions | 21 × 23 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
2 Door Hutch (shown w/B-2)
| Dimensions | 14.5 × 40 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Storage |
24″ Ava Swivel Counter Stool
| Dimensions | 22.75 × 17.5 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Swivel |
24” Ava Counter Stool
Related products
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Country Woven Kubu Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.