3382-4-SK - Layla 81" To 96" Skirted Raf Corner Banquette
Call for Price
McPherson 261 Power LSF Reclining Chaise
Call for Price
Atria STOOLS 40346-30/27L5
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Get comfortable in the Atria stool! It is so nice to feel cozy and relaxed when you’re enveloped in its backrest. You could stay there for hours. It is the perfect item for modern spaces.
Product Details
| Product made of superior North American steel | Yes |
|---|---|
| Painted with lead free and environmentally safe baked powder coating for a scratch resistant finish | Yes |
| Sturdy fully welded metal structure for increased durability | Yes |
| Weight capacity: tested for up to 300 lbs | Yes |
| Made in Canada | Yes |
| 10 year limited residential warranty | Yes |
Additional information
| Dimensions | 24.625 × 24.25 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | L5 Whisper |
| Style | Modern |
| Collection | Atria |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Blue Leroy Counter Stool
Jade Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.