Back to products
Fresno Barstool 30" Swivel Barstool
Call for Price
Garrison STOOLS 41612-30/52GW
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The Garisson swivel Stool elevates your urban, modern or contemporary space. Its padded seat and enveloping backrest, which gracefully flow into armrests, invite you to relax and enjoy time with loved ones around the kitchen island. The 180-degree swivel with memory return allows for effortless movement while gently guiding the seat back to its original position. Supported by a sturdy pedestal base, it offers unwavering stability. Plus, it tucks neatly under the counter, making it the perfect fit for smaller spaces without sacrificing style.
Additional information
| Dimensions | 19.375 × 22 × 37.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | GW Gridlock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Garrison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Garrison STOOLS 41612-26/52GW
Related products
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Gray Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jade Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.