Today’s Hours Getting Hours
Contemporary Alder 60" Bookcase
Call for Price
Hidden Treasures Hex Coffee Table
Call for Price
Gray Fiddler Counter Stool
"*" indicates required fields
Description
What a unique addition to your kitchen or family room! This comfortable counter stool features an aluminum frame and a light mahogany base. The frame is cunningly wrapped with a synthetic cord to create comfortable seating with a mid-century flair. Available in grey or a light buff tone.
Product Details
| Item Weight | 18 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany Legs and Rope On Aluminium Frame |
| Weight Capacity | 250lbs. |
| Dimensions | W:19 x D:22.25 x H:40.5 |
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 19 × 40.5 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Gray |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Gray |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Gray Bolero Chair
Gray Cahyo Chair
Gray Fiddler Chair
Gray Zepoli Chest
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Davie Counter Height Chair
| Dimensions | 25.75 × 21 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.