3381-5 - Layla 97" To 111" Laf Corner Banquette
Call for Price

Alder Bookcase 36 x 60 - 63660
Call for Price
Outback STOOLS 40336-26WE/1B25JQF4
"*" indicates required fields
Description
Admire the understated elegance of the Outback stool and its sleek and clean lines. Particularly at home in a contemporary or modern décor, its timeless design can complement a wide range of kitchen or home bar styles. Furthermore, its fully welded metal base will withstand the test of time, ensuring its place in your space for years to come.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22.25 × 18.75 × 36.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Woven Fabric |
| Style | Contemporary |
| Collection | Outback |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Outback STOOLS 40336-26WE/1B25BPF4
Related products
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
24″ Ladderback Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.