Oswell Roll Arm Swivel Glider Chair
Call for Price

2 West 52" Console - 63852
Call for Price
Outback STOOLS 40336-30WE/1B25BPF4
"*" indicates required fields
Description
Admire the understated elegance of the Outback stool and its sleek and clean lines. Particularly at home in a contemporary or modern décor, its timeless design can complement a wide range of kitchen or home bar styles. Furthermore, its fully welded metal base will withstand the test of time, ensuring its place in your space for years to come.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22.25 × 18.75 × 40.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey White Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | Outback |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Outback STOOLS 40336-26WE/1B25BPF4
Outback STOOLS 40336-26WE/1B25JQF4
Outback STOOLS 40336-26WE/1B53BPF4
Outback STOOLS 40336-26WE/1B53JQF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Lodge Dining Swivel Counter Stool
24″ Ladderback Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jetson Bar Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.