Hensley King Storage Fb
Call for Price
Cascade King Illuminated Panel Upholstered Storage Bed
Call for Price
Blue Juliet Bench
"*" indicates required fields
Description
The Blue Juliet Bench combines antique-inspired elegance with modern functionality. Its carved wood frame, finished in a deep blue, features side arms for added style and support. Topped with a comfortable upholstered performance linen blend cushion, this bench is perfect for the foot of a bed, a dining room table, or as extra seating in an entryway or living space.
Product Details
| Item Weight | 24 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany and Performance Linen Blend |
| Weight Capacity | 500lbs. |
| Dimensions | W:44.75 x D:19.5 x H:28.25 |
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 44.75 × 28.25 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Blue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Blue Constellation Chest
Blue Italian Arm Chair
Blue Leroy Counter Stool
Blue Leroy Side Chair
Blue Ridge Ottoman
Blue Sawyer Arm Chair
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.