CA9-531 – Cadence Sweep Dining Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Distressing Level | Very Light |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 28 lb |
| Leather | 43 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.00 yrd |
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 38 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Cadence |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.