Eden Upholstered Bed
Call for Price
Arlo Leather Power Reclining Loveseat with Console
Call for Price
Connor Small Bench, Walnut
"*" indicates required fields
Description
Built of 100% reclaimed elm wood, featuring an eye-catching scooped seat in walnut. Each piece is complete with rich graining, distress marks and shading, showcasing the unique history of each board. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in small cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 18 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Walnut |
| Style | Rustic |
| Collection | Connor |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.