Anson Track Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
Salem 8491 Armless Sofa
Call for Price
Iron Drops Small Bench
"*" indicates required fields
Description
Sophisticated style created by the whimsical bubble legs ensures this bench to stand out in any home. Crafted in iron with a satin black finish contrasted with a cushioned seat in a crisp white textured polyester fabric with performance treatment.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 24 × 20 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Iron |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Iron Drops Bench
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 21 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Iron |
| Features | Fabric |
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.