Costa Way-hamilton Rectangular Sofa Table-deep Brown
Call for Price
Complete Panel Bed K 6/6
Call for Price
Plank Road Howell Arm Chair
"*" indicates required fields
SKU:
706-623S
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Gray, Kincaid Furniture, Medium Stain
Description
In keeping with the design philosophy of Plank Road, the Howell dining chair balances clean lines with the details of its construction. The solid wood that serves as the structural framework of the chair is exposed and left as part of the beauty of the piece. This makes for a particularly attractive approach view of the back of the chair. It also features a small nail-head trim that frames the seat and back upholstery.
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 25.75 × 23.8 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Rustic |
| Collection | Plank Road |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Plank Road 54″ Arden Entertainment Console
Plank Road 54″ Arden Entertainment Console
Plank Road Arden Entertainment Console
Plank Road Arden Entertainment Console
Plank Road Blair Nightstand
Plank Road Blair Nightstand
Plank Road Devine Drawer Chest
Plank Road Devine Drawer Chest
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.