Waterfall Off-White Pair of Upholstered Dining Chairs
"*" indicates required fields
Description
The perfect accents to complete your space, these chairs bring comfort and style together. Plush lines and a unique silhouette create a dining chair your guests will want to lounge in long after dinner. Upholstered in a plush and easy to clean performance fabric that resists stains and can stand up to everyday wear, these chairs are the new staple of your dining room.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Casters |
| Style | Transitional |
| Type | Dining Chairs |
| Carton Volume | 12.220 |
| Carton Weight | 87.600 lb |
| Product Weight | 88 lb |
| Carton Volume | 24.440 |
Additional information
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 22 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Waterfall Black Buffet
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.